Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Gmoch Jacek eloszka napisał:
wstaw swoją focie :**
taaaak Lenka :*:* podaj swoje gg :*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hakunamatata napisał:
taaaak Lenka :*:* podaj swoje gg :*
Asia, nie badz zazdrosna :* TY rowniez mozesz wstawic swoej foto i podac numer gg :*:*:* jestes z wawy a wy? :*:* moze obie do mnie wpadniecie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hakunamatata napisał:
Asia, nie badz zazdrosna :* TY rowniez mozesz wstawic swoej foto i podac numer gg :*:*:* jestes z wawy a wy? :*:* moze obie do mnie wpadniecie?
no ale wiesz od czego jest warszawa... warszawa jest od tego, aby..........ją na całego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~mati~ napisał:
Lenka :*:*:*:*:*:*
:** MIŁE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kawaler lat 47 szuka miłej kocicy w wieku około 40 lat do tzw. sponsoringu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ojj ja mieszkam jakies z 350 km od ciebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dojadę pociągiem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
HA HA HA TERAZ WSZYSTKO ODBIERAM JAKO SARKAZM ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
TAK A JA HULAJNOGA ;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gratuluję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam zastrzeżenia co do zad.20- jak to pólnocno-wschodnie wybrzeże Brazylii?? przecież na wyspie Honsiu znajdują się największe megalopolis (Tokio- Jokohama i Osaka-Kobe-Kioto)!!! co to ma być??!! mam nadzieje że w kluczu jest inaczej niż w tych tu odpowiedziach....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
LENKA BRAWO ;**
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maniek napisał:
PKB nierówne: WYDAJE MI SIĘ: - zubożenie ludności danego województwa - podział państwa na na województwa o najniższym i najwyższym stopniu gospodarczym (Tak ja odpowiedziałem) OKRĘGI PRZEMYSŁOWE pierwszy dałem z USA drugi wpisałem AMERYKĄ POŁUDNIOWĄ(niepewny jestem) RESTRUKTURYZACJA - ja napisałem PARYSKI- w następnym zadaniu była na to odpowiedź FRANCJA I WIELKA BRYTANIA w przemianach w II poł XX wieku...
Ta ale na bazie surowcowej. Jakie masz surowce w Paryzu oprócz emigrantów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GEOGRAFIA, POZIOM PODSTAWOWY - sugerowane odpowiedzi Zad.1 1. Wysokość bezwzględna niezalesionego wzniesienia położonego na północ od miejscowości Grabowa wynosi 423 m n.p.m. 2. Miejscowość, przez którą przebiegają: południk 19°31'E oraz droga wojewódzka nr 791, nosi nazwę Ogrodzieniec 3. Rzeka Minóżka wypływa ze źródła o nazwie: Źródło Miłości 4. Formami ochrony przyrody występującymi na obszarze przedstawionym na mapie w polu D4 są park krajobrazowy (Park Krajobrazowy Orlich Gniazd) i rezerwat leśny (Rezerwat Góra Chełm) Zad. 2 Skała, w której są wyrzeźbione widoczne na zdjęciu ostańce krasowe, należy do grupy skał D. osadowych pochodzenia organicznego Zad. 3 Turysta wybrał się na wycieczkę na szczyt wzniesienia Dąbrówka (pole E7). a) Różnica wysokości wynosi 29 m Ze wzniesienia Dąbrówka (pole E7) turysta może w dniu 22 czerwca obserwować zachód Słońca, patrząc w kierunku miejscowości D. Grabowa. Zad. 4 Oblicz odległość w terenie w linii prostej między szczytem Dąbrówki (pole E7) a szczytem Bucznej Góry (pole F7). Podaj wynik z dokładnością do 0,1 km. odległość na mapie 3,5 cm, skala mapy 1:50 000 1cm – 0,5 km 3,5 cm – X km 3,5cm x 0,5 km = 1cm x Xkm X = 1,75 km Odległość w terenie 1,75 km Zad. 5 Podobieństwo: Występowanie szlaku pieszego turystycznego. Różnica: Występowanie w polu D3 pola namiotowego (parkingu, baru, kąpieliska) lub występowanie w ścieżki dydaktycznej Zad. 6 Na podstawie mapy podaj dwie cechy przyrodnicze obszaru przedstawionego w polu H3, które nie sprzyjają osadnictwu. 1. Duże nachylenie stoków 2. Występowanie skał (lub jaskiń) Zad. 7 Zad. 8 a) Rozpoznaj zaznaczone na rysunku miejsca na południku 20°E, w których osadzono gnomony. 1A; 2B; 3D Oblicz godzinę czasu słonecznego w miejscu oznaczonym na rysunku (na stronie nr 4) literą X w momencie, gdy w miejscach oznaczonych literami A−D było południe słoneczne. Zapisz obliczenia. λx = 40°W; λAD = 20°E; tAD = 12.00.; tx = ?; Różnica długości geograficznej miejsc wynosi 40°+20°=60°; Różnica czasu słonecznego miejscowego wynosi zatem: 15° - 1h; 60° - x; x = 4h; Na południku 40°W mamy czas wcześniejszy niż na 20°E; tx = 12.00.-4h = 8.00.; Na południku zawierającym punkty A, D jest godzina 8 Zad. 9 Klimatogram 1. Stacja A Klimatogram 2. Stacja B Klimatogram 3. Stacja D Zad. 10 Spośród podanych zdań wybierz i podkreśl zdanie prawdziwe. C. Na froncie chłodnym tworzą się chmury burzowe. Zad. 11 a) Na podstawie danych w tabeli podkreśl cechę klimatu Zakopanego. B. Występowanie rocznej amplitudy temperatury o wartości poniżej 20 °C. Podaj przyczynę różnicy między sumą opadów rocznych w Krakowie i w Zakopanem. Większa wysokość bezwzględna w Zakopanem oraz górzysta rzeźba terenu wymusza ruchy wznoszące mas powietrza, co skutkuje intensywniejszą kondensacją pary wodnej i występowaniem częstszych i bardziej obfitych opadów. Zad. 12 wybrzeże Bałtyku - jeziora przybrzeżne pojezierza północnej Polski - jeziora rynnowe atry Wysokie - jeziora cyrkowe Żuławy Wiślane - jeziora deltowe Zad. 13 Podaj numery rysunków przedstawiających układy warstw skalnych, w których nastąpiło: - pochylenie i sfałdowanie warstw pod wpływem bocznego nacisku o kierunku poziomym: rys. 2 - przerwanie ciągłości warstw i pionowe przemieszczenie obszaru położonego między uskokami rys. 1 - powstanie części wypukłych nazywanych antyklinami i części wklęsłych, czyli synklin. rys. 2 Zad. 14 a) Wezuwiusz Stałe produkty erupcji wulkanicznej: piaski wulkaniczne, popioły wulkaniczne, pumeks, lapille, scoria, bomby wulkaniczne Zad. 15 Na podstawie przedstawionego na mapie przykładu pradoliny podkreśl dwie cechy tej formy rzeźby. A. Pradolina jest szeroką doliną o płaskim dnie D. Dno pradoliny jest często zabagnione. Zad. 16 Tundra - brzoza karłowata, chrobotek reniferowy Tajga - świerk, modrzew Lasy liściaste - dąb, jesion Sawanna - baobab, akacja Wilgotne lasy równikowe - kakaowiec, liana Zad. 17 Azja - Gangesu - Wyż. Tybetańska - Himalaje Afryka - Senegalu - Wyżyna Abisyńska - Atlas Australia - Nizina Nullarbor - Barkly - Wielkie Góry Wododziałowe Ameryka Północna - Nizina Zatokowa - Wielkie Równiny - Góry Skaliste Ameryka Południowa - Amazonki - Wyżyna Gujańska - Andy Zad. 18 Podaj trzy przyczyny niskiego wskaźnika urodzeń w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Niemcy i Włochy. 1. Duży odsetek ludności w wieku poprodukcyjnym (stosunkowo mała liczba potencjalnych rodziców). 2. Wygodnictwo ludzi. 3. Panujący model rodziny 2+1. Zad. 19 Dlaczego Kraków pod względem liczby mieszkańców wyprzedził Łódź. 1. Kraków posiadał wyższy wskaźnik przyrostu naturalnego. 2. Kraków posiadał wyższy (dodatni) wskaźnik salda migracji ogółem. Zad. 20 A. Północno-wschodnie wybrzeże USA E. Północno-wschodnie wybrzeże Brazylii. Zad. 21 Wzrost liczby ludności > B > D > A > A > C Zad. 22 Województwa o najwyższym PKB na 1 mieszkańca: mazowieckie, śląskie Województwa o najniższych wskaźnikach średniego wzrostu gospodarczego : opolskie, lubelskie Zad. 27 NATO -Francja OPEC - Arabia Saudyjska Zad. 28 Trzy trasy wycieczek bez kontroli granicznej: Warszawa - Tallin, Warszawa - Paryż, Warszawa - Rzym Zad. 30 Kujawy - 2 –D Wyżyna kielecko – Sandomierska 1 – E Żuławy Wiślane - 3 - C Zad. 31 Podaj cztery korzyści dla Kurytyby 1. Wprowadzenie systemu ekspresowych autobusów było tańsze niż koszt budowy metra 2. 2. Autobusy nie stoją w korkach, jeżdżą wyznaczonymi trasami 3. Segregacja odpadów przy zbiórce makulatury 4. Zmniejszenie bezrobocia poprzez zatrudnienie bezrobotnych przy sprzataniu dzikich wysypisk 4 czy 5 zadań brakuje, tylko;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
macie juz gdzies CALY CALUSIENKI klucz? podstawa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aśja napisał:
mam zastrzeżenia co do zad.20- jak to pólnocno-wschodnie wybrzeże Brazylii?? przecież na wyspie Honsiu znajdują się największe megalopolis (Tokio- Jokohama i Osaka-Kobe-Kioto)!!! co to ma być??!! mam nadzieje że w kluczu jest inaczej niż w tych tu odpowiedziach....
Dokładnie zgadzam się.Z tym wybrzeżem Brazyli to jakaś bzdura .Megalopolis to wybrzeże USA wyspa Honsiu. Albo np w 4 zadaniu jest napisane w poleceniu wynik przedstaw wpostaci 0,1 km a oni napisali odpowiedz 1,75 ;/ powinno być 1,8 po zaokrągleniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
najlepszy konkurs dla maturzystów ######123konkurs.pl/partnersprogram/70463.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
######fakty.interia.pl/raport/matura-2010...stawowy,1477882 , tutaj macie wszystkie zadania do 23
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość22222 napisał:
Dokładnie zgadzam się.Z tym wybrzeżem Brazyli to jakaś bzdura .Megalopolis to wybrzeże USA wyspa Honsiu. Albo np w 4 zadaniu jest napisane w poleceniu wynik przedstaw wpostaci 0,1 km a oni napisali odpowiedz 1,75 ;/ powinno być 1,8 po zaokrągleniu.
masz rację a maturzysci kochani w Zadaniu któryms tam wierzcholek góry był na wysokości 355 m.n.p.m a jaka daliście wysokośc szkoły? Ja 331m.n.p.m
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http:// fakty.interia.pl/raport/ matura-2010/news/ rozwiazania-z-geografii-poziom-podstawowy,1477882,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...